top of page

Pracownia optyczna Warszawa

Jesteśmy renomowaną siecią pracowni optycznych z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Naszą główną misją jest zapewnienie każdemu klientowi dostępu do najlepszych standardów i światowych trendów optycznych. Budujemy wiodącą sieć pracowni optycznych. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Nasza ofertę dostosowujemy tak, aby każdy z naszych Klientów mógł wybrać dla siebie odpowiednie okulary korekcyjne, okulary przeciwsłoneczne oraz soczewki.

Salon optyczny Warszawa Plac Bankowy

Pierwszym z naszych warszawskich salonów optycznych jest salon optyczny Warszawa Plac Bankowy. Jeżeli zależy Ci na salonie optycznym na Śródmieściu to będzie to najlepsza propozycja. W naszym salonie optycznym na Śródmieściu posiadamy bardzo duży wybór oprawek markowych premium. Do najczęściej wybieranych modeli oprawek należą firmy: Prada, Gucci, Dolce & Gabanna, Tom-Ford oraz Cloe. W naszym optyku na Śródmieściu istnieje możliwość umówienia się do lekarza okulisty w wybrane dni. Co więcej, nasz salon oferuje bezpłatne konsultacje ze stylistą, który pomoże wybrać wam odpowiednie oprawki do okularów.

Salon optyczny Warszawa Mysia

Kolejnym naszym salonem optycznym jest salon optyczny Śródmieście przy ulicy Mysiej. W naszym salonie znajdziecie niszowe oprawki, które z pewnością przypadną wam do gustu. Jeżeli zależy wam na okularach polskich producentów to z pewnością salon optyczny przy ulicy Mysiej jest najlepszym miejscem. Co więcej w naszym salonie każdy z Klientów może skorzystać z darmowego badania wzorku.

Salon optyczny WidziMisie by Pracownia Optyczna

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego pierwszego specjalistycznego salonu dziecięcego w Polsce. Jest to salon optyczny Warszawa Śródmieście, który znajduje się od ponad 16 lat na rynku. W tym salonie codziennie przyjmuje lekarz okulista oraz refrakcjonista. Jeżeli szukacie odpowiednich oprawek korekcyjnych dla waszych najmłodszych, w tym salonie znajdziecie ponad 1000 najmodniejszych i najwygodniejszych oprawek korekcyjnych dla dzieci. Nasz salon zlokalizowany jest w samym centrum Warszawie. 
 

Badanie wzroku Warszawa

W naszych salonach optycznych w Warszawie wykonujemy profesjonalne i dokładne badanie wzroku. Nasz profesjonalny zespół specjalistów, który zbada Twój wzrok w naszym Warszawskim salonie optycznym pracuje na najlepszym i najdokładniejszym sprzęcie. Niezależnie od wady wzroku, może to być astygmatyzm, krótkowzroczność nasz zespól wybierze dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Badanie wzroku Warszawa polega przede wszystkim na przeprowadzeniu wywiadu medycznego, przeprowadzeniu pełnego badania optometrycznego, analizę wzroku, wydanie recepty oraz dobór odpowiednich soczewek i oprawek. 

Umów się badanie wzroku już dziś

Zastanawiasz się nad zmianą okularów lub chcesz sprawdzić stan swojego wzroku. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zbadał swój wzrok już dzisiaj. Poprzez nasz formularz możesz umówić się dogodny dla siebie termin i wybrać jeden z trzech naszych Warszawskich salonów optycznych. Co więcej, zapisując się na badanie wzorku w Warszawie nie masz obowiązku zakupu okularów. Badanie wzroku w naszym salonie optycznym zostanie przeprowadzone na profesjonalnym sprzęcie przez doświadczonych specjalistów. Pamiętaj, że badanie wzroku jest całkowicie bezpieczne.

Do naszych usług należy:

  • Badanie wzroku optometrysta, które jest bezpłatne i przeznaczone jest dla osób powyżej 16 roku życia. To badanie wzorku twa zazwyczaj około 30 minut.

  • Badanie wzroku okulista, w tym również okulista dziecięcy. To badanie trwa zazwyczaj około 15 minut i jest dodatkowo płatne

  • Konsultacja ze stylistą, taka usługa w naszym salonie optycznym trwa około 1.5 godziny i jest bezpłatne dla naszych klientów.

Jakie soczewki do okularów warto wybrać?

Oferowane przez nas soczewki wyróżniają się swoimi właściwościami. Przy wyborze odpowiednich soczewek musimy zastanowić się nad przeznaczeniem naszych okularów oraz budżetem, który możemy przeznaczyć na okulary. W naszej ofercie posiadamy soczewki z powłoką antyrefleksyjną i filtrem światła niebieskiego, której zadaniem jest neutralizacja nadmiaru niebieskiego światła oraz eliminacja refleksów zwiększając tym samym komfort pracy przy ekranach LCD/LED.  

Rodzaj szkieł do okularów – co jest najważniejsze?

Obecnie na rynku wyróżniamy trzy rodzaje szkieł do okularów. Pierwszym z modeli są soczewki jednoogniskowe, które najczęściej stosowane są do korekcji wad krótkowzroczności i nadwzroczności. Okulary korekcyjne jednoogniskowe najczęściej służą albo do czytania, albo do patrzenia w dal. Idealnie sprawdzą się na przykład do pracy przy komputerze. Kolejnym modelem soczewek są dwuogniskowe. Wybór soczewek dwuogniskowych to praktyczne rozwiązanie. Do ich wady niektórzy zaliczają nieestetyczny wygląd ze względu na dolną sferę soczewki. Trzecim typem soczewek są soczewki progresywne. Dzięki tym soczewkom możliwa jest korekcja widzenia podczas patrzenia blisko i daleko. Okulary progresywne prezentują się bardzo estetycznie.


Z jakiego tworzywa wykonane są szkła do okularów?


Szkła do okularów powstają z różnych materiałów. Pierwszym rodzajem są soczewki mineralne, które w całości wykonane są ze szkła. Do ich głównych zalet należą: niewielka grubość i mała skłonność do tworzenia się rys na ich powłoce. Drugim typem są soczewki organiczne, czyli takie, które wytworzone są z plastiku. Są przede wszystkim lekkie i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ostatnim typem są soczewki z poliwęglanu. Ich wytrzymałość również oceniana jest bardzo wysoko. Do ich głównych zalet z pewnością należy mała waga. Często wybierane są przez sportowców i osób, które są w ciągłym ruchu, z uwagi na ich dużą odporność na zniszczenia.


Geometria i moc w okularach korekcyjnych 


Biorąc pod uwagę geometrię i moc okularów korekcyjnych, soczewki okularowe możemy podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są soczewki okularowe dodatnie, które nazwane są potocznie plusami i przeznaczone są do korekcji wady dalekowzroczności. Drugim typem soczewek okularowych są soczewki ujemne, które inaczej zwane są minusami i dostosowane są do korekcji krótkowzroczności. 


Jakie wybarwienie szkła w okularach korekcyjnych można wybrać?


Oferowane przez nas szkła korekcyjne w każdym optyku występują w trzech podstawowych wybarwieniach: bezbarwne, zabarwione i fotochromowe. W naszej pracowni optycznej w Warszawie największą popularnością cieszą się szkła bezbarwne. Okulary fotochromowe pełnią podwójną rolę. Gdy jesteśmy wewnątrz pomieszczenia szkło jest bezbarwne, natomiast po zetknięciu się z promieniami słonecznymi szkła ulegają ściemnieniu. 


Wybór odpowiednich okularów


Masz stwierdzoną wadę wzroku lub chcesz wymienić swoje okulary? Świetnie się składa, nasz salon optyczny oferuje szeroki wybór oprawek, które możesz dopasować do swoich potrzeb.  Odpowiednio dobrane oprawki do okularów sprawią, że nasza twarz nabierze zupełnie nowego wyrazu i charakteru. Wiele osób w okularach wygląda młodziej i bardziej profesjonalnie. W naszych salonach optycznych w Warszawie Klienci mają szeroki wybór oprawek, które podzielone są ze względu na swój kształt. Do najpopularniejszych oprawek do okularów należą zdecydowanie modele klasyczne. Wybierając nasze oprawki musimy się zastanowić w jakich okolicznościach będziemy nosić nasze okulary, czy kupujemy je do codziennego noszenia, czy kupujemy okulary do jazdy samochodem, czy potrzebne nam są okulary do pracy przy komputerze. 


Dobierz okulary do swojego typu urody


Nosząc okulary musimy zdawać sobie sprawę, że to one w dużej mierze skupiają wzrok innych osób, dlatego ważne, aby były odpowiednio dobrane. Nasz salon optyczny w Warszawie oferuje szeroki wybór oprawek, które występują w praktycznie wszystkich kolorach: szafirowe, czerwone, czarne, złote, srebrne, miedziane. Przy wyborze oprawek bardzo ważny jest ich kształt. Do szerokich i okrągłych twarzy najlepiej sprawdzą się okulary owalne lub oprawki prostokątne. Do twarzy podłużnej pasują okulary prostokątne, które optycznie skrócą nam twarz. Twarz kwadratowa idealnie komponuje się z oprawkami w stylu kocim.

Na co warto zwrócić wybierając okulary?


Wybór okularów korekcyjnych nie należy do najłatwiejszych zadań. Wybierając okulary warto zwrócić również uwagę na gumowe, wygodne noski, dzięki którym okulary nie będą nam się zsuwały. Oczywiście są osoby, które wolą modele klasyczne bez gumowych nosków. Dlatego najważniejsze jest przymierzenie i prawidłowe dobranie okularów korekcyjnych.
Soczewki kontaktowe – idealne na wielkie wyjścia
Wiemy, że są osoby, które na wielkie i ważne wydarzenia wolą nie zakładać okularów. Wszystko jest w porządku, jeżeli mamy do czynienia z małą wadą i faktycznie możemy sobie pozwolić na zdjęcie okularów. Inaczej ma się to wtedy, kiedy wada jest duża i zdejmując okulary możemy mieć poważne problemy ze wzrokiem. Idealnym rozwiązaniem są wtedy soczewki kontaktowe, które mogą nam w 100% zapewnić okulary korekcyjne. Odpowiadając na potrzeby naszych Klientów, stale rozszerzamy swoją ofertę o dodatkowe akcesoria i produkty do pielęgnacji soczewek kontaktowych. W naszych salonach optycznych w Warszawie można zakupić soczewki jednodniowe, soczewki miesięczne oraz soczewki dwutygodniowe. 

W naszych salonach nauczymy cię zakładania i zdejmowania soczewek

Nasze pracownie optyczne wyróżniają się wysoką jakością usług. Nasi specjaliści zapewnią naukę zdejmowania i zakładania soczewek, szkolenie z zakresu bezpieczeństwa stosowania soczewek kontaktowych oraz szczegółowe szkolenie z zakresu pielęgnacji zdjętych soczewek kontaktowych.  Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem soczewek i masz dodatkowe pytania, zachęcamy do odwiedzenia naszego warszawskiego salonu optycznego, w którym nasi specjaliści służą pomocą i fachowym doradztwem.
 

Okulary przeciwsłoneczne – must have każdego z nas!

Każdy z nas powinien mieć przynajmniej jedną parę okularów przeciwsłonecznych. Ich głównym zadaniem jest ochrona oczu przed promieniami słonecznymi UV. W naszym salonie optycznym Warszawa możesz wybrać dla siebie idealny model okularów przeciwsłonecznych. W naszej ofercie posiadamy męskie okulary przeciwsłoneczne oraz szeroką ofertę damskich okularów przeciwsłonecznych. W Pracowni Optycznej Warszawa czekają na Ciebie największe światowe marki i najnowsze kolekcje w atrakcyjnych cenach. Do naszych najpopularniejszych okularów przeciwsłonecznych nalezą marki: Prada, Gucci, Chloe, Ray Ban, Maui Jim, i Tom-Ford oraz wiele innych. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem okularów przeciwsłonecznych i chcesz, aby były one dobrane odpowiednio do Twojej urody, polecamy umówienie się w naszym salonie optycznym ze stylistą, który dobierze Wam okulary. Taka usługa w naszych warszawskich salonach jest darmowa i mogą z niej skorzystać wszyscy nasi klienci. 
 

Kup swoje wymarzone okulary w naszych salonach optycznych


Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem okularów korekcyjnych, soczewek kontaktowych lub okularów przeciwsłonecznych – idealnie trafiłeś! Sprawdź naszą ofertę i umów się na wizytę w naszym salonie optycznym. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pamiętaj, że w razie dodatkowych pytań nasz profesjonalny zespół, we wszystkim Ci pomoże.

bottom of page