top of page

W nowy rok, dbam o WZROK!Nowy rok to idealny moment, aby zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jednym z ważnych aspektów, o które warto zadbać, jest wzrok. Przeprowadzone badania wskazują, że ponad połowa Polaków cierpi na jakieś problemy z widzeniem. Dlatego warto zadbać o swoje oczy i zapobiegać ewentualnym problemom.


Jednym ze sposobów dbania o wzrok jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Słońce może być bardzo szkodliwe dla oczu, dlatego tak ważne jest noszenie okularów ochronnych, zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy na zewnątrz i mamy bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Okulary przeciwsłoneczne pomagają zabezpieczyć oczy przed szkodliwymi promieniami UV, a także przed oślepieniem.


Innym sposobem dbania o wzrok jest odpowiednie odżywianie się. Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze może pomóc zapobiegać wielu problemom związanym z wzrokiem, takim jak zaćma czy jaskra. Do produktów, które są szczególnie korzystne dla oczu, należą: ryby (zwłaszcza makrela, sardynki i łosoś), jajka, orzechy, warzywa liściaste (np. szpinak, kapusta), a także owoce takie jak jabłka i cytryny.


Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu podczas czytania czy pracy przy komputerze. Nie powinniśmy przebywać w miejscach o bardzo słabym oświetleniu ani też przebywać przed ekranem zbyt długo bez przerwy. To może prowadzić do zmęczenia oczu i problemów z widzeniem.


Kolejnym ważnym aspektem jest regularne badanie wzroku. Nie należy zwlekać z wizytą u optometrysty, szczególnie jeśli zauważymy u siebie jakieś niepokojące objawy, takie jak mroczki przed oczami, bóle głowy czy trudności z czytaniem. Regularne badania pozwolą w porę wykryć ewentualne problemy i zapobiec ich pogłębianiu się.

Pamiętajmy, że wzrok to jeden z naszych najważniejszych zmysłów.


Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś na bezpłatne badanie wzroku w Pracowniach Optycznych. ➡️ https://www.pracownieoptyczne.pl/umow-wizyte

Pracownia Optyczna - Widzimy Twoje Potrzeby

#wnowyrokdbamowzrok #pracowniaoptyczna #widzimytwojepotrzeby

43 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie