top of page

Okulary z filtrem do komputera – dlaczego warto

Czy ochrona przed światłem niebieskim to mit czy niezbędnik dla każdego z nas?. W poniższym wpisie opowiemy trochę o innowacyjnej powłoce jaką jest antyrefleks z filtrem do komputera, która neutralizuje niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne i promienie słoneczne. Powłoka niebieska poprawia komfort jazdy samochodem w trakcie trudnych warunków na drodze, dlatego świetnie sprawdza się w trakcie prowadzenia samochodu. Powłoka blue, jest niezastąpiona dla osób, które są w ciągłej drodze autem, oraz dla tych który bardzo dużo każdego dnia korzystają z telefonu, komputera, tabletu oraz innych urządzeń elektronicznych.

Wpływ światła niebieskiego na nasz wzrok

Praca przy komputerze wiąże się z wystawianiem naszego wzroku na ciągły wysiłek i przemęczenie. Wynika to z nadmiaru niebieskiego światła, które emitowane jest przez urządzenia elektroniczne, których używamy każdego dnia w pracy i w domu. Pomimo, iż światło niebieskie jest częścią światła widzialnego to jego nadmiar może powodować dyskomfort, odczucie suchości i podrażnienie oczu, zmęczenie oraz bóle głowy. Powodem są odbicia światła gromadzące się na soczewkach dające wrażenie nieostrości widzenia, co wymusza na oczach dodatkowy wysiłek. Rozwiązaniem są okulary z powłoką niebieską.

 

Zalety soczewek z powłoką niebieską


1. Chroni oko przed światłem niebieskim.

Stosunkowo od niedawna żyjemy w otoczeniu monitorów. Ekrany są dosłownie wszędzie. I nikt nie wie jaki będzie tego skutek za kilka, kilkanaście lat. Dzięki powłoce BLUE nasz wzrok ma zapewnioną tarczę chroniącą przed nadmiarem światła niebieskiego, emitowanego przez wszelkie wyświetlacze. 2. Dzięki powłoce NIEBIESKIEJ ograniczysz zaburzenia dobowe!

Jaki będzie w przyszłości skutek życia wśród monitorów – nie wiemy. Jednak już teraz coraz więcej osób obserwuje u siebie zaburzenia rytmu dobowego. Już dziś częściej uskarżamy się z tego powodu na suchość i podrażnienie oczu, niewyraźne widzenie, zmęczenie i bóle głowy. Często nie mamy wyboru i musimy pracować z monitorami po zmroku. Powłoka BLUE zoptymalizuje Wasz rytm dnia i nocy. Wyeliminuje skutki nadmiaru światła niebieskiego! 3. Powłoka BLUE care zwiększy Twoją wydajność w pracy!

Ciężko się skupić? Masz problemy z koncentracja – powłoka Blue na Twoich szkłach powinna pomóc rozwiązać te dolegliwości. Wyeliminuje ona długofalowo wiele uprzykrzeń związanych z nowoczesnym trybem życia, poprawiając tym samym koncentrację. Twoja wydajność w pracy będzie odczuwalnie wyższa, a Ty będziesz się czuć lepiej. 4. Powłoka Blue stabilizuje wadę wzroku!

To bardzo ważna zaleta powłoki BLUE. Hamuje ona tempo pogłębiania się wady wzroku! Przed wszechobecnymi wyświetlaczami, z których bije do nas światło niebieskie, nie mamy się jak uchronić. Możemy jednak znacznie ograniczyć negatywny wpływ ekranów na nasze oczy.

 

Okulary z powłoką niebieską w Pracowniach Optycznych Proponujemy naszym klientom okulary z powłoką Blue. Wybór jest poprzedzony wywiadem ze specjalistą, by dobrać okulary, które będą wyposażone we wszystkie niezbędne powłoki dla danej osoby. Pracownie Optyczne zapewniają indywidualne podejście i profesjonalną pomoc w podjęciu najlepszej decyzji. W naszych salonach można znaleźć najwyższej jakości oprawki różnych marek oraz szkła, które będą w największym stopniu chronić oczy. Odwiedź najbliższą Pracownie Optyczne w Twojej okolicy. Pracownia Optyczna - Nasze Salony Widzimy Twoje Potrzeby!

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie