top of page

Dlaczego warto mieć więcej niż jedną parę okularów?

Okulary korekcyjne nosi wiele osób. Jest to dobre uzupełnienie stylizacji, ale ich głównym zadaniem jest korekcja wady wzroku. Dzięki nim możemy widzieć więcej i lepiej. Dobrze dobrane okulary zdecydowanie zwiększają komfort życia na co dzień, a przy okazji mogą pozytywnie wpłynąć na nasz wygląd. Dlaczego posiadanie jednej pary okularów to za mało? Wyjaśniamy w poniższym wpisie.

Dlaczego warto mieć dwie pary okularów

Sytuacją, w której najbardziej przydadzą się zapasowe okulary korekcyjne, jest zgubienie bądź zniszczenie naszej podstawowej pary. Wypadki zdarzają się najczęściej w najmniej oczekiwanych momentach, więc warto być przygotowanym na najgorsze. Dzięki dodatkowej parze będziemy mogli spać spokojnie, bez ciągłego zamartwiania się. Co więcej, posiadając dwie pary okularów możemy stosować je zamiennie, co pozytywnie wpłynie na żywotność okularów.


Możliwość wyboru w zależności od okazji

Druga para okularów może być dobrym pomysłem, gdy lubimy eksperymentować i bawić się stylem. Możemy np. posiadać jedną parę elegancką, której będziemy używać w pracy, drugą natomiast sportową, z myślą o czasie wolnym. Dzięki możliwości wyboru, nasze stylizacje mogą stać się bardziej różnorodne. Można to porównać do naszej garderoby. Skoro mamy kilka par butów, spodni czy kilka koszulek, dlaczego mamy ograniczać się do jednej pary okularów?


Alternatywa dla użytkowników soczewek kontaktowych W dzisiejszych czasach ogromną popularnością cieszą się soczewki kontaktowe. Większość osób uznaje je za wygodniejsze od okularów. Nie trzeba ich czyścić w ciągu dnia, ciągle poprawiać, a ich ogromną zaletą jest również to, że nie parują. Jednak podczas wieczornego odpoczynku warto postawić na okulary korekcyjne, jako zamiennik. Zbyt długie korzystanie z soczewek może wysuszać oczy i powodować ból. Po powrocie z pracy lepiej założyć okulary i umożliwić odpoczynek narządowi wzroku.


Okulary do pracy przy komputerze

Jeśli pracujemy przy komputerze, warto zastanowić się nad zakupem drugiej pary okularów do pracy. Dobrze dobrane okulary, mogą znacząco wpłynąć na komfort pracy. Warto zainwestować w drugie okulary z powłoką blokującą emitowane przez ekran światło niebieskie. W porównaniu ze zwykłymi szkłami spiszą się one zdecydowanie lepiej i będą miały pozytywny wpływ na kondycję oczu.

Druga para okularów - przeciwsłoneczne okulary korekcyjne

Dzisiejsza technologia umożliwiła połączenie okularów przeciwsłonecznych z korekcyjnymi. Jest to idealne rozwiązanie na słoneczne dni. To bardzo dobra alternatywa dla osób z wadą wzroku. Dzięki niej nie muszą oni już wybierać między korekcją wady a ochroną przed światłem słonecznym. Dodatkowo okulary wyposażone w filtr blokujący promieniowanie UV, bardzo skutecznie wpłyną na nasze zdrowie.


Druga para okularów w Pracowniach Optycznych

W salonach Pracownia Optyczna pomożemy dobrać Ci drugą parę okularów, tak aby spełniała ona Twoje oczekiwania i była dopełnieniem Twojej stylizacji. Posiadamy wiele modeli markowych okularów, ale również dostępne są u nas okulary na każda kieszeń. Wystarczy nas odwiedzić i razem z naszym ekspertem wybrać drugą parę okularów.


120 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie